Wyposażenie fryzjerskie: czego nie może zabraknąć w nowoczesnym salonie fryzjerskim?

Niezależnie od tego, czy urządzasz nowo powstający salon fryzjerski, czy planujesz metamorfozę biznesu, który już jakiś czas działa w branży, odpowiednie wyposażenie to podstawa. Zdecydowanie zwiększy to Twoją szansę na sukces. Klienci dokonują bowiem pierwszej oceny miejsca zwracając uwagę przede wszystkim na aranżację i wyposażenie salonu. Odpowiednie meble, sprzęt i akcesoria fryzjerskie zapewniają im dodatkowo wygodę korzystania z usług fryzjerskich. Tobie – komfort i swobodę podczas pracy. Pamiętaj, że poszczególne elementy wyposażenia salonu podkreślą także profesjonalizm – Twój i Twojego zespołu. Co zatem warto kupić w pierwszej kolejności? Sprawdziliśmy absolutny must have nowoczesnego salonu fryzjerskiego i przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

Zestaw mebli do salonu fryzjerskiego — najważniejsze elementy

Jeśli wybierasz meble fryzjerskie, sięgnij po praktyczny ich zestaw. Oszczędzisz czas na poszukiwaniu poszczególnych, pojedynczych elementów wyposażenia, które następnie trzeba będzie przecież jakoś skomponować w funkcjonalną i estetyczną całość. Decydując się na zestaw fryzjerski zaoszczędzisz także pieniądze. Meble oraz inne elementy wyposażenia salonu kupowane w zestawach to propozycja najczęściej atrakcyjniejsza pod względem ceny.

Co może składać się na taki zestaw? Tutaj dobór rozwiązania pozostanie sprawą indywidualną, bowiem zależeć będzie m.in. od tego, czym już dysponujesz i jakie meble, czy sprzęt fryzjerski masz już ewentualnie na stanie. Przykładowy zestaw to myjnia fryzjerska z taboretami do salonu, konsola fryzjerska plus fotel fryzjerski / barberski, fotel plus podnóżek etc. Postaw na rozwiązania oferowane przez sprawdzonych dostawców. Proponują oni najczęściej wysokiej klasy wyposażenie, które posłuży w Twoim salonie w doskonałej kondycji przez naprawdę długi czas. Istotny będzie również design i estetyka wykonania mebli, które określą styl i charakter wnętrza salonu. Na koniec oczywiście względy komfortu, zarówno dla klientów, jak i pracowników salonu. Nowoczesne myjnie (które znaleźć można np. na stronie https://www.enzopolska.pl/meble-fryzjerskie/myjnie-fryzjerskie), czy fotele fryzjerskie są naprawdę wygodne w użytkowaniu. Klienci z pewnością docenią możliwość zrelaksowania się podczas strzyżenia, koloryzacji, czy modelowania włosów.

Przeczytaj także:  Tejpy na kostkę - skuteczne narzędzie do zapobiegania kontuzjom i wspomagania rehabilitacji

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie — rodzaje

Nawet wybitne umiejętności fryzjerskie na nic się zdadzą, jeśli w Twoich dłoniach nie znajdą się profesjonalne nożyczki, pozwalające na wykonanie najbardziej skomplikowanego strzyżenia. Dlatego wyposażając swój salon – fryzjerski, czy barberski – postaw na niezawodne, solidne i wykonane z wysokiej jakości stali (np. S440 o twardości 54-56 HRC, czy japońska stal s800) nożyczki do włosów. Dodatkowo, powinny być one odpowiednio wyważone i wyprofilowane, np. w stylu offset, co sprawi, że praca z takim sprzętem będzie naprawdę wygodna. Zanim wybierzesz konkretny model, sprawdź, czy nożyczki zostały zaostrzone laserowo. W ten sposób zyskasz pewność, że ostrość nożyczek zostanie zachowana przez długi czas. Zaopatrując się w nożyczki, pamiętaj również o zakupie degażówek, najlepiej w kilku różnych rozmiarach.

W tej kategorii wyposażenia salonu uzupełnieniem będzie peleryna fryzjerska. Możesz wybrać komplet peleryn jednorazowych, klasyczne czarne peleryny wielorazowego użytku lub efektowne peleryny z nadrukami, które stanowią ciekawy element dekoracyjny aranżacji salonu. Tutaj zdecydowanie warto sięgnąć po duże peleryny – fartuchy. Ich rozmiar będzie uniwersalnym rozwiązaniem niezależnie od rodzaju wykonywanych zabiegów fryzjerskich.

Akcesoria fryzjerskie dopasowane do potrzeb salonu

To, co wymieniliśmy powyżej to kluczowy zestaw elementów wyposażenia, który będzie potrzebny niezależnie od profilu Twojej działalności, czy też wielkości salonu. Jeśli wykonujesz przede wszystkim usługi fryzjerskie dla kobiet, niezbędny będzie dodatkowo zestaw profesjonalnych szczotek do włosów, w tym szczotka okrągła, płaska, karkówka i kokówka, akcesoria do farbowania włosów oraz szereg „drobiazgów’ ułatwiających codzienną pracę, jak chociażby klamry do włosów. Brzytwy, maty barberskie, bądź też noże chińskie potrzebne będą z kolei w salonie barberskim. Zastanów się, co będzie absolutnie konieczne już na starcie działalności. Z czasem możesz po prostu sukcesywnie rozszerzać stan wyposażenia salonu. W ten sposób przekonasz się także, co jest faktycznie potrzebne Ci w pracy.

Przewiń na górę